Edukacinė išvyka į Lietuvių kalbos instituto muziejų „Lituanistikos židinys“

Rugsėjo 28 d. 1 b gimnazijos klasės mokiniai lankėsi Lietuvių kalbos instituto interaktyviame muziejuje „Lituanistikos židinys“, kuriame gilino kalbotyros žinias, domėjosi  lietuvių kalba kaip seniausia išlikusi indoeuropiečių kalba, išlaikiusia daugiausia fonetinių ir morfologinių prokalbės, iš kurios išsirutuliojo dauguma Europos kalbų, ypatybių. Netradicinėje pamokoje mokiniai įsitikino, kad kalba – tai ne tik gramatika ir skyryba, tai gyvas, įdomus reiškinys, kuriuo galima žaisti ir kurį net galima paliesti rankomis! „Prie knygos, prie savo kalbos ir rašto lenkiamės lyg prie šventos ugnies: tiktai saugodami auginame ir augame“, – sako žymus lietuvių rašytojas Justinas Marcinkevičius.

Organizatorės –  lietuvių kalbos mokytojos

Kamilė Černiauskaitė, Jūratė Zautraitė ir 1 b klasės auklėtoja Svetlana Jarockaja