Medijų ir informacinio raštingumo diena ,,Laisvės” gimnazijoje

Lapkričio 14 d. mūsų gimnazijoje 3-ių klasių mokiniams vyko medijų ir informacinio raštingumo mokymai. Atlikę įvairias užduotis, išmokome būti kritiški, identifikuoti ir vertinti skirtingus straipsnius internetinėje erdvėje ir spaudoje – atskirti tiesą nuo melo ir propagandos. Diskusijose buvo diskutuojama šiais pagrindiniais klausimais: Kaip veikia medijos? Ar esame saugūs naudodamiesi jomis? Kokios yra informacinių grėsmių situacijos ir kaip jas suprasti? Per mokymus pas mus lankėsi ir naujienų portalo 15min. foto redaktorius ir žurnalistas Vidmantas Balkūnas. Jo nuotraukų ir parengtų reportažų tikslas – užfiksuoti ir parodyti skaitytojams tuos visuomenės socialinius skaudulius ir situacijas, į kurias didžioji dalis visuomenės greičiausiai niekada nepateks ir jų savo akimis nepamatys. Deja, ne visos V. Balkūno nufotografuotos nuotraukos ar nufilmuota video medžiaga gali patekti į viešumą dėl keliamų cenzūros reikalavimų. Tai šokiruojantys vaizdai iš karo ir nelaimių zonų, tokių kaip Ukrainos Maidano, Afganistano, Kosovo bei iš čia, Lietuvoje, gyvenančių narkomanų ir benamių gyvenimo kasdienybės. Dienos pabaigoje žiūrėjome filmą ,,Karas 2020. Rusijos informacinė agresija”. Filmas pasakoja apie tai, kokių tikslų Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse siekia ir kokiais metodais veikia pasaulį apraizgiusi Kremliaus dezinformacijos mašina. Sąmoningumas bei kritiškas mąstymas priverčia į aplinką reaguoti atsakingiau ir jautriau, priverčia ir patiems keistis.

3 b klasė mokinė Gintė Šaučiuvėnaitė

„Projektą finansuoja Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Vilniuje. Projektą vykdo Lietuvos vokiečių kalbos mokytojų asociacija bendradarbiaudama su Tolerantiško Jaunimo Asociacija.“